seramik koruma ve kaplama

Seramik kaplama, aracın alaşım ve boyalarında, zaman içinde oluşabilecek zararları engellemek amacıyla geliştirilmiş bir üründür. Yüzeydeki gözeneklerin en derin noktalarına nüfuz etmektedir. Araç yüzeyinin sabit bir katmanı olarak yüzeyin yıllar boyu aşınmasını,renk atmasını, okside olmasını, reçine ve kuş pisliği gibi etkenlerle zarar görmesini engeller. Seramik kaplama yapıldıktan sonra başka hiçbir uygulama tekrarına ve bakıma gerek duyulmaz.

Seramik kaplamanın gelişmiş teknolojili kimyasal ve fiziksel özellikleri sayesinde asla aşınmaz, dökülmez, sararmaz, çatlamaz, soyulmaz.  Seramik kaplamadaki anti-statik yüzey sayesinde çamur, kuş pisliği, asit yağmuru, tuz, reçine gibi aşındırıcı ve kirleticilerin kolayca temizlenebilmesine olanak sağlar. Bu sayede daha uzun yıllar kalıcı bir korumaya olanak sağlar.

Yıllarını kalıcı araç boya koruma sistemleri kapsamında özel polimerik nanopartikül teknolojili çığır açan formüllere adamış, ABD’de ve Avrupa’daki birçok marka adına isteğe uygun reçineleri de geliştirip temin eden Chicago’lu bilim insanının, kendi özel markası olan Matrix Micro Coatings için sakladığı en ileri teknolojinin ve en değerli içeriklerin kullanıldığı seramik kaplama reçineleridir. Türkiye ve birçok ülkedeki partneri Film&Foil ile olan özel işbirliği sayesinde ve pazarın beklentileri rehberliğinde, her geçen gün daha da gelişen formulasyonlar vakit geçirilmeden tüketicisi ile buluşabilmektedir.

Seramik kaplama reçinelerinin olağanüstü kalıcılıkta ve parlaklıktaki koruma kalkanı risksizce ve adeta basit bir boya koruma ürünü gibi araç yüzeyine yerleştirilebilir. Sektördeki kullanıcılar için büyük bir avantaj oluşturan bu özellik, reçinelerin taşıyıcı sistemleri olan uçucu maddelerin değerli ve temini zor solvent tiplerinden seçilerek içeriğe ustaca yerleştirilebilmesi sayesinde ortaya çıkmaktadır. Seramik kaplama setleri çift komponentlidir ve birer araçlıktır.