Detaylı İç ve Dış Temizlik

Detaylı İç ve Dış Temizlik” işleminde, araç iç ve dış aksamına profesyonel kimyasallar ve özel ekipmanlarla detaylı olarak temizleme işlemi uygulanır.

Detaylı iç temizlikte; aracın iç aksamları önce çok amaçlı temizleyici ile temizlenir, sonra özel kimyasalları ile halı, döşeme, torpido, tavan, taban halısı, havalandırma ızgaralarına kadar her alana uygulama yapılır.

Dış temizlik uygulamasında ise dış yüzeydeki tüm tampon, plastik ve lastik aksamdaki inatçı kirler profesyonel ürünler ile temizlendikten sonra araç oto şampuanı ile derinlemesine yıkanır.

Detaylı İç ve Dış Temizlik uygulaması sonrasında aracınızı ilk günkü temizliğinde ve parlaklığında teslim alabilirsiniz.

SERAMİK KAPLAMA

Araçlarda seramik ürününü uygulamak için araç yüzeyinin temizlenmesi gerekmektedir. Bunun için eski araçlara önce boya mükemmelleştirme ardından seramik ultra boya koruma işlemi uygulanmaktadır.

 

AUTOMAX Seramik Kaplama ürününün faydaları:

 

⇰     Su Itici Özelliği

Seramik Boya Koruma ürünlerini öne çıkaran özellik su iticiliktir. Bütün Seramik Boya Koruma ürünlerinde su itici özellik belli bir düzeyde bulunmasına rağmen, bu özelliğin kalitesi, ne kadar uzun süre muhafaza edildiği ile doğru orantılıdır. Laboratuvar ortamında yapılan yıkama testlerinde Seramik Boya Koruma uygulamasının hem cam hem boyalı yüzeyde, yüzey açısının ortalama 110° olduğu ve piyasadaki alternatiflerine oranla bu açıyı 10 kat uzun süre devam ettirdigi gözlemlenmiştir.

 

⇰     Parlak ve Canlı Bir Görünüm

Seramik Boya Koruma, boyalı yüzeyi güneşin UV ışınlarına karşı korur. Böylece aracın son kat boyasının, canlılığını ve parlaklığını uzun süre devam ettirmesini sağlar. Yapılan yaşlandırma testlerinde, Seramik Kaplama uygulanan aracın boya rengi ve parlaklığının 2.5 yıl sonra bile aynı kaldığı tespit edilmiştir.

 

⇰     Dış Yüzey Koruma Özelliği

Seramik Boya Koruma uygulaması, araç dış yüzeyini darbe, çizilme, kimyasal ve 500 °C’ye ulaşan sıcaklıklara karşı dayanıklı hale getirir. Yapılan testlerde, kürlenen Seramik Kaplama uygulamasının 9H sertlik seviyesinde olduğu kayıt altına alınmıstır.

 

⇰     Kolay Temizlenebilme

Seramik Boya Koruma kir itici özelliği sayesinde toz, zift vb. kirlerin yüzeye tutunmasını engeller, dolayısıyla araç yıkama ihtiyacını, ve yıkama esnasında kullanılan su ve kimyasal miktarını azaltır.

 

Yaklaşık hizmet süresi:  24 saat

Kullanılan Ürün: 3M

Kalıcılık Süresi:  Önerilen şampuan ve prosesler ile temizlendiği sürece 2.5 yıla kadar boya rengi ve parlaklığının kalıcı olduğu tespit edilmiştir.

Boya koruma

Aracınızın boyası üzerinde eskimesini ve matlaşmasını önleyen cila bulunmaktadır.

Cilanın kimyasal yapısı boyayı korusa da dış etkenlerden ya da yıkama şeklinden olumsuz etkilenebilir.

Boya Koruma, cila gibi bir malzemedir ve koruma amaçlıdır. Bu uygulamada kullanılan wax ürünü boyanın üzerine uygulanır. Kuruduktan sonra mikrofiber bezi ile fazla malzeme temizlenir ve boya yüzeyinde koruyucu bir katman oluşturur. Boya parlayana kadar silme işlemi devam eder. 

Boya koruma işlemi faydaları:

  • Boya Koruma işlemi cilanın ömrünü uzatır.
  • Cilanın dayanıklılığını artttırır.
  • Boyaya zarar veren dış etkenlerden daha zor etkilenir.

Yaklaşık hizmet süresi: 2 saat

Kullanılan Ürün: 3M

Ön Cam Su Kaydırıcı Uygulaması

Araç ön camına uygulanan Seramik Kaplama ile yağmurlu havalarda suyun camda dağılarak yapışması engellenir. Etkisi sezonluktur. Uygulama sonunda ön cama temas eden tüm sıvılar silecek yardımı olmadan akıp gider.

Ön Cam Su Kaydırıcı Uygulamasının Faydaları

  • Sürücünün kötü hava şartlarında görüşünün engellenmesine önlem alır.
  • Aracın silecekleri daha az kullanım söz konusu olduğundan dolayı uzun süre dayanıklılık gösterir.
  • Böcek ve sinek kalıntıları ve ufak lekeler daha kolay temizlenir.

Yaklaşık hizmet süresi: 0,3- 0,5 saat

Kullanılan Ürün: 3M

Kalıcılık Süresi:  Yaklaşık 3 ay

Motor Temizleme ve Koruma

Aracın motor kısmındaki aksamlara zaman içinde toz, çamur, katran asfalt akıntıları ve zift yapışır. Kir, yağ katmanları, kireç, demir tozları, pas oluşur.

Motor Temizleme ve Koruma işleminde önce konsantre çok amaçlı temizleyici ile motor yağ, toz ve kirden arındırılarak temizlenir. Daha sonra kirin nüfuz etmesini zorlaştıran ve motora parlaklık veren özel motor ve plastik aksam koruyucu ile kaplanır. Motor korumaaltına alınır.


 

Yaklaşık hizmet süresi: 1-1,5 saat

Kullanılan Ürün: 3M

Kaput Koruma Filmi

Aracınızı kullanırken çok kısa bir zaman anında aracınıza zarar gelebilir. Geleneksel koruma yöntemleri folyo kullanılması ya da böcek brandaları korumanın yanında aslında aracınızın boya yüzeyine renk tonlarındaki farklılaşma  ya da matlaşma gibi farklı zararlar da verebilir. Araçların seyir halindeyken taşlardan en çok etkilenen bölümü kaputtur. Bu uygulama;  taşların kaputa zarar vermesini önler.

Şeffaf ve güneşe dayanıklı olan kaput koruma filmi boyaya zarar vermez, boyanın güneşten ve dış etkenlerden izole edilmesini sağlar. Uygulamadan sonra varlığının farkına bile varamayacağınız en önemlisi ise aracınızı her zamanki gibi yıkayabilir ve temizleyebilirsiniz.

Yaklaşık hizmet süresi: 1,5 saat

Kullanılan Ürün: 3M Ventureshield

Kalıcılık Süresi: Kullanıma göre değişkenlik gösterir.

Ozon ile Kabin İçi Sterilizasyon Hizmeti

Ozon gazı nedir?

Ozon (O3) üç oksijen atomundan oluşan stabil olmayan bir gazdır. İki atomlu atmosferde bulunan Oksijen’in (O2) çok yüksek enerji taşıyan bir şeklidir. Ozon gazı diğer dezenfektan yöntemlerine göre daha etkilidir. Ozon organizmaların hücre duvarlarını parçalayarak bilinen bütün virüs, bakteri, mantar, maya ve küf çeşitlerini için yok edici etkiye sahiptir.

Ozon Temizliği – Standart Sterilizasyon

Araçta kabin içinde Detaylı İç Temizlik yapıldıktan sonra kullanılan temizleyicilerin bıraktığı kokuların giderilmesi işlemidir.

Ağır Koku Dezenfeksiyonu

Araçta sinmiş sigara, süt, peynir, balık, bakteri kokusu vs. gibi yerleşmiş ağır kokuların Ozon bombardımanı ile giderilmesi işlemidir.


 

Yaklaşık hizmet süresi: 0,5 saat

Klima ve Bakteri Temizliği

Bakteri temizleyici, klimanın araç içine yaydığı kötü koku oluşumlarını yok ederek en üst seviyede hijyen sağlar. Bulaşıcı ve salgın hastalıkların havalandırma yolu ile bulaşmasını engeller.

Klima ve Bakteri Temizliği uygulamasında Özel aparat ile birlikte polen filtresine kadar ulaştırılarak yapılan temizleme ve koruma sayesinde aracınız bakteri ve kötü kokulardan arındırılır. Özel antiseptik maddeler sayesinde havalandırma (klima) sisteminin hijyenini garantiler. Hava kanalları içinde oluşan ve eriyik hale gelerek kanallarda kalan köpük sayesinde uzun süreli koruma sağlanır.

Yaklaşık hizmet süresi: 30 – 60 dk

Kalıcılık Süresi: 3 ay

Cam Filmi

Güneşin zararlı ışınlarından korunmak, camın kırılma ve çizilme oranını düşürmek amacıyla aracınıza uygulanan cam filmi, sürüş sırasında güvenliğiniz ve sağlığınız için önem taşımaktadır.

Cam Filminin Faydaları

  • UV ışınlarını engelleme özelliğine sahiptir.  
  • Güneş enerjisini soğurma özelliği ile klima kullanımını azaltır, aracınızın içini daha rahat bir hale getirir
  • Kaza anında kırılan cam parçalarının araç içine dağılması önler.
  • Camın ufak darbeler ile çizilmesini engeller.

 Yaklaşık hizmet süresi: 1 saat

Kullanılan Ürün: 3M

Kalıcılık Süresi:Kullanıma göre değişkenlik gösterir.